SKU: 50K1.5/300
50K1.5/300 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 50mm Wide 1.5mm Pitch 200 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 200 |
| Width | = | 50mm |
| Tooth Pitch t | = | 1.5mm |
| Belt Length | = | 300mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 1.2mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 0.6mm | |