SKU: 10T2.5/330
10T2.5/330 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 10mm Wide 2.5mm Pitch 132 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 132 |
| Width | = | 10mm |
| Tooth Pitch t | = | 2.5mm |
| Belt Length | = | 330mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 1.3mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 0.7mm | |