SKU: 100T2/118
100T2/118 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 100mm Wide 2mm Pitch 59 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 59 |
| Width | = | 100mm |
| Tooth Pitch t | = | 2mm |
| Belt Length | = | 118mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 1.1mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 0.5mm | |