SKU: 100T10/980DL
100T10/980DL ContiTech Synchroflex Toothed Belt 100mm Wide 10mm Pitch 98 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 98 |
| Width | = | 100mm |
| Tooth Pitch t | = | 10mm |
| Belt Length | = | 980mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 7mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 2.5mm | |